SIM KZN – Podlaskie sp. z o.o.

O PROGRAMIE

Czym jest Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa?

O programie SIM

SIM, czyli Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to spółka „non for profit” budująca mieszkania społeczne, której wspólnikami są Gminy oraz Krajowy Zasób Nieruchomości.

Mieszkanie na wynajem w systemie Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych to oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit pozwalający ubiegać się o mieszkanie komunalne a jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają zaciągać długoterminowego zobowiązania w banku.

Czym jest SIM KZN-Podlaskie Sp. z.o.o.?

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN – Podlaskie Sp. z o.o. jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością utworzoną przez siedemnaście gmin województwa podlaskiego oraz Skarb Państwa. Przedmiotem działania SIM KZN – Podlaskie Sp. z o.o. jest budowanie domów mieszkalnych w formule społecznej inicjatywy mieszkaniowej oraz ich eksploatacja na zasadach najmu.

Gdzie działamy?

Oferta SIM KZN – Podlaskie Sp. z o. o. skierowana jest do mieszkańców miasta Bielsk Podlaski, gminy Boćki, miasta Brańsk, gminy Ciechanowiec, gminy Dąbrowa Białostocka, gminy Drohiczyn, gminy Goniądz, gmina Łapy, gminy Michałowo, gminy Mońki, miasta Sejny, gminy Sokoły, gminy Suchowola, gminy Suwałki, gminy Szczuczyn, gminy Szepietowo, miasta Zambrów, a także osób planujących osiedlić się na terenie tych gmin.

Nasza misja?

Naszą misją jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych na obszarze 17 gmin województwa podlaskiego, które są wspólnikami naszej spółki. W ramach naszych inwestycji powstanie tu 800 nowych mieszkań. Naszym zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności na przestrzeni lat. Podstawą naszej działalności jest ustawa z dnia 26 października 1995 r. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa (tzw. Ustawa o SIM).

Dla kogo są mieszkania w SIM?

  • dla osób i rodzin nieposiadających mieszkania na własność,
  • dla osób zamieszkujących daną miejscowość,
  • dla osób, które nie mają zdolności kredytowej ale posiadają tzw. „zdolność czynszową„,
    tzn. dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody
    są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania,
  • dla osób, których dochody są zbyt niskie by przysługiwał im lokal komunalny,

Standard „pod klucz”.

Standard mieszkań oddanych do użytkowania przez SIM KZN-Podlaskie sp. z.o.o. będzie obejmował: panele podłogowe, płytki ścienne i podłogowe w łazience, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, osprzęt elektryczny (gniazdka, włączniki), biały montaż w łazience, wanna lub prysznic, umywalka, miska ustępowa, zlewozmywak, kuchenka z piekarnikiem.

Lokal wykończony “pod klucz” jest gwarantem bezpieczeństwa najemcy bądź kupca lokalu. Na elementy wykonane i zamontowane przez renomowaną ekipę jest nałożona dwuletnia rękojmia, a na zakupione elementy gwarancja.

Odwiedź nasz profil na Facebooku

Skip to content